Нові публікації
- Герої-водії шкільних автобусів: евакуація на Київщині
- Третє заняття семінару-практикуму для вчителів фізичної культури
- Друге заняття семінару-практикуму для вчителів фізичної культури
- Семінар-практикум для вчителів фізичної культури
- ПРОТОКОЛИ оцінювання робіт учнів, учасників ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади
- Обгрунтування закупівель
Безпека життєдіяльності
Обережно, горить трава!
З різким потеплінням на Київщині розпочалися масові пожежі. Стовпчики термометрів підвищуються, а разом з тим стоїть загроза загорянь трав’яного настилу. Доказом цього є щоденні виїзди рятувальників на гасіння пожеж.
Сезон трав'яних пожеж значно коротший, ніж сезон лісових і тим більше торф'яних пожеж, він триває не більше трьох - чотирьох тижнів - з часу сходу снігу і висихання сухої торішньої трави на відкритих ділянках до початку активного росту молодої зеленої трави. Саме такий період ми спостерігаємо сьогодні за вікном.
Проте впродовж цього короткого сезону трав'яні пожежі мають масовий характер, охоплюють великі площі і дуже швидко поширюються (цьому також сприяють сильні весняні вітри). На території, де вже виникла пожежа сухої трави, а під'їзд пожежного автомобіля утруднюється залитими водою полями та луками, силами органів місцевого самоврядування та пожежно-рятувальних підрозділів організовується чергування для запобігання поширенню пожежі в напрямку лісових масивів та населених пунктів.
Здавалося б, обізнаність багатьох громадян з правилами пожежної безпеки повинна попереджувати такого роду випадки, але практика доводить протилежне. Практично всі трав'яні пожежі відбуваються з вини людини. Іноді випалювання трави проводиться навмисно сільськогосподарськими організаціями (для очищення земель від небажаної рослинності).
Також варто нагадати, що згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10, а на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Практично єдиним ефективним способом боротьби з загоряннями трави є запобігання, яке вимагає злагоджених і усвідомлених дій з боку органів влади і місцевого самоврядування, сільськогосподарських і лісогосподарських організацій, а також максимальної відповідальності і обережності з боку громадян.
Шановні громадяни дотримуйтесь правил пожежної безпеки, будьте обережними, не наражайте на небезпеку себе та оточуючих!
Інспектор
ГУ ДСНС України у Київській області
Капітан служби цивільного захисту
Богдана Штика